Main Menu
User Menu

150. křídlo RAF [1944-1945]

No. 150 Wing RAF

     
Název:
Name:
150. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 150 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
150. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
08.03.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-DD.MM.1944 25. sektor RAF
DD.MM.1944-DD.MM.1945 ?
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-19.09.1944 Newchurch, Advanced Landing Ground Newchurch
19.09.1944-DD.MM.RRRR Matlaske, stanice RAF Matlask

Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.MM.RRRR Aitken, R. F. (Wing Commander)
12.05.1944-DD.09.1944 Beamont, Roland Prosper * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-28.09.1944 486. peruť RNZAF
12.05.1944-28.09.1944 56. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.RRRR 19. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.1945 65. peruť RAF
28.09.1945-DD.MM.1945 122. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-28.09.1944 3. peruť RAF
12.05.1944-28.09.1944 56. peruť RAF
12.05.1944-28.09.1944 486. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.1945 19. peruť RAF
28.09.1944-DD.MM.1945 65. peruť RAF
28.09.1945-DD.MM.1945 122. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/150-kridlo-RAF-1944-1945-t64178#228933Verze : 0
MOD