Main Menu
User Menu

49. taktické stíhací křídlo [1958-1991]

49th Tactical Fighter Wing

     
Název:
Name:
49. taktické stíhací křídlo
Originální název:
Original Name:
49th Tactical Fighter Wing
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.07.1958
Předchůdce:
Predecessor:
49. stíhací bombardovací křídlo
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1991
Nástupce:
Successor:
49. stíhací křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.07.1958-15.11.1969 Vzdušné síly Spojených států v Evropě
15.11.1969-01.07.1968 17. letecká armáda
01.07.1968-01.02.1970 832. letecká divize
15.01.1969-04.04.1969 dočasně podřízena : 17. letecká armáda
01.02.1970-30.06.1971 835. letecká divize
14.09.1970-07.10.1970 dočasně podřízena : 17. letecká armáda
30.06.1971-01.08.1977 12. letecká armáda
05.05.1972-02.10.1972 dočasně podřízena : 13. letecká armáda
01.08.1977-01.12.1980 ?
01.12.1980-01.10.1991 833. letecká divize
Dislokace:
Deployed:
08.07.1958-01.09.1958 Rouvres-en-Woëvre, Étain Air Base
01.09.1958-30.11.1958 operated from Chalons-Vatry AB
25.08.1959-30.06.1968 Spangdahlem, Spangdahlem AB /
01.07.1968-04.05.1972 Alamogordo, Holloman AFB
04.05.1972-03.10.1972 Takhli, Takhli Royal Thai Air Force Base
Velitel:
Commander:
07.07.1958-15.06.1962 Grumbles, Wilbur J. (Colonel)
15.06.1962-26.02.1963 DeJarnette, Thomas D. (Colonel)
26.02.1963-17.08.1964 McBride, William P. (Colonel)
17.08.1964-21.06.1966 Chairsell, William S. (Colonel)
21.06.1966-19.05.1967 Giraudo, John C. (Colonel)
19.05.1967-20.03.1968 Coleman, Alphonse J. (Colonel)
20.03.1968-15.07.1968 Binnell, Francis E. (Colonel)
15.07.1968-08.03.1969 Melton, Ramon R. (Colonel)
08.03.1969-22.08.1969 Secino, Joseph C. (Colonel)
22.08.1969-24.04.1970 Moreland, Harry H. (Colonel)
24.04.1970-24.05.1972 Bellamy, Jack (Brigadier General)
24.05.1972-08.05.1973 Whitlatch, Wayne E. (Colonel)
08.05.1973-03.06.1974 Hupp, George G. (Colonel)
03.06.1974-05.01.1976 Kirk, William L. (Colonel)
05.01.1976-11.11.1977 Casillas, Eleas (Colonel)
11.11.1977-12.02.1980 Meyer, Richard L. (Colonel)
12.02.1980-20.01.1981 Dortch, Harold D. Jr (Colonel)
20.01.1981-15.10.1982 Nabors, Jerry H. (Colonel)
15.10.1982-02.03.1984 Chambers, James E. (Colonel)
02.03.1984-03.10.1985 Cox, Jerry (Colonel)
03.10.1985-25.09.1987 Merrick, Joseph E. (Colonel)
25.09.1987-05.01.1990 Bethurem, Richard C. (Colonel)
05.01.1990-01.10.1991 Campbell, Frank B. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/49-takticke-stihaci-kridlo-1958-1991-t138450#452596Verze : 0
MOD