Kapitán-poručík Otto Ites

Autor : Tomáš Hasoň / cyki 🕔07.03.2004 📕8.699

Otto Ites se narodil 5. února 1918 v Nordenu. Ites vstoupil do Kriegsmarine 3. dubna 1936. Výcvik prováděl na torpédovkách Kondor a Albatros. 3. října 1938 byl převelen do ponorkové školy. V dubnu 1939 sloužil jako první dozorčí důstojník na U-51. Od 10. listopadu 1941 působil jako první dozorčí důstojník na U-48 pod velením Schultze. Na této ponorce absolvoval deset bojových plaveb. 31. března 1941 převzal velení na U-146. 27. srpna byl převelen na U-9, se kterou dosáhl velkých úspěchů. 28. března 1942 obdržel Ites Rytířský kříž železného kříže. Během své páté bojové plavby působil Ites v Karibském moři. 27. srpna 1942 byla ponorka zaměřena jihozápadně od Haiti Catalinou, která ponorku poškodila hlubinnou bombou. Ponorku nakonec „dorazila" kanadská korveta Oakville. Ta ponorku taranovala, během útoku zahynulo 19 mužů. Ites a ostatní členové ponorky se dostali do amerického zajateckého tábora Crossville v Tennesee.

Celkem Ites potopil čtrnáct lodí o výtlaku 70 211 BRT. V zajateckém táboře byl 1. dubna 1943 informován o svém povýšení na kapitán-poručíka. Na jaře 1946 byl propuštěn a vrátil se zpět do Německa. V lednu 1956 vstoupil do Bundeswehru. Zde sloužil jako zkušební důstojník pro nové námořníky. 1. května 1958 byl převelen do spojovacího štábu námořnictva, kterému velel. 25. srpna 1959 byl povýšen na fregatního kapitána. 14. listopadu 1960 velel torpédoborci Z 2. 17. prosince byl povýšen do hodnosti námořního kapitána. 2. dubna 1971 byl jmenován velitelem flotily. V březnu 1975 byl Otto Ites povýšen na kontraadmirála. V září 1977 odešel do výslužby, zemřel 2. února 1982 v rodném Nordenu.

Autor : Tomáš Hasoň / cyki 🕔07.03.2004 📕8.699

Komentáře Disqus

Komentáře Facebook

Sociální sítě

Reklama

Poslední komentáře