Main Menu
User Menu

Divize tankových granátníků Kurmark [1945-1945]

Tank Grenadier Division Kurmark

Panzergrenadier-Division Kurmark

     
Název:
Name:
Divize tankových granátníků Kurmark
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Division Kurmark
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.01.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Náhradní brigáda tankových granátníků Großdeutschland
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1945-08.05.1945 XI. tankový sbor SS
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
31.01.1945-08.05.1945 Langkeit, Willy (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.02.1945-25.03.1945 Hopffgarten, Hans-Joachim von (Major)
25.03.1945-08.05.1945 Dittmar, Gerd (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.01.1945-08.05.1945 Pluk tankových granátníků 152

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Divize je občas nesprávně označována jako tanková.
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=1315
URL : https://www.valka.cz/Divize-tankovych-granatniku-Kurmark-1945-1945-t9927#432294Verze : 0
MOD
Panzergrenadier-Division Kurmark
URL : https://www.valka.cz/Divize-tankovych-granatniku-Kurmark-1945-1945-t9927#30298Verze : 0
MOD