Main Menu
User Menu

Přehled panovníku - Afghanský emirát

List of rulers - Emirate of Afghanistan

Afghanský emirát / إمارة أفغانستان / Emirate of Afghanistan



Vznik: 17.01.1929
Zánik: 13.10.1929



Emir:
17.01.1929-13.10.1929 Hábibulláh II (Habibullah Ghazi)



Nakoľko Hábibulláh nemal zákonný nárok na trón, v priebehu jeho vlády sa v rôznych častiach krajiny objavilo niekoľko ďalších panovníkov, ktorí si činili nárok na trón a ktorí sa trón pokúšali vojensky uchvátiť:


Kandahár:
21.01.1929-23.05.1929 Amanullah Shah
DD.MM.1929-15.07.1929 Sirdar Ali Ahmad Khan


Džalálábád:
28.01.1929-29.03.1929 Sirdar Ali Ahmad Khan


Chóst (Khost)
DD.MM.1929-17.10.1929 Nádir, Muhammed (Mohammad Nadir Khan)1)





1) od 17.10.1929 kráľ Afganského kráľovstva.



Zdroj: www.worldstatesmen.org
URL : https://www.valka.cz/Prehled-panovniku-Afghansky-emirat-t98872#364113Verze : 0
MOD