Main Menu
User Menu

1. jezdecká divize [1939-1941]

1st Cavalry Division / 1. Kavallerie-Division

     
Název:
Name:
1. jezdecká divize
Originální název:
Original Name:
1. Kavallerie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.10.1939
Předchůdce:
Predecessor:
1. jezdecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
28.11.1941
Nástupce:
Successor:
24. tanková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.10.1939-DD.12.1939 ?
DD.12.1939-DD.01.1940 Skupina armád B
DD.01.1940-31.05.1940 18. armáda
01.06.1940-DD.07.1940 XXXVIII. armádní sbor
DD.07.1940-DD.08.1940 VIII. armádní sbor
DD.08.1940-DD.09.1940 I. armádní sbor
DD.09.1940-DD.06.1941 XXXXIV. armádní sbor
DD.06.1941-DD.07.1941 XXIV. armádní sbor (motorizovaný)
DD.07.1941-DD.08.1941 Tanková skupina 2
DD.08.1941-DD.09.1941 XII. armádní sbor
DD.09.1941-DD.10.1941 Tanková skupina 2
DD.10.1941-DD.11.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
DD.11.1941-28.11.1941 Skupina armád Střed
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
25.10.1939-28.11.1941 Feldt, Kurt (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.11.1941-28.11.1941 Menges, Otto-Wilhelm von (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.01.1940-28.11.1941 Jízdní dělostřelecký pluk 1
01.04.1940-28.11.1941 Oddíl stíhačů tanků 40

Ručně vyplněné položky:
25.10.1939-28.11.1941 Divizní jednotky 1. jezdecké divize
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=962
reocities.com
URL : https://www.valka.cz/1-jezdecka-divize-1939-1941-t9819#383854Verze : 2
MOD