Main Menu
User Menu

11. rota /kanonová-motorisovaná/ pluku útočné vozby 1 [1937-1938]

11th Company /Motorised Guns/ of the 1st Armoured Regiment

     
Název:
Name:
Rota útočné vozby 11/1 /kanonová motorisovaná/
Originální název:
Original Name:
Rota útočné vozby 11/1 /kanonová motorisovaná/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1937-25.09.1938 Prapor útočné vozby IV/1 /kanonový motorisovaný/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-02.11.1937 Milovice, barákový tábor /
02.11.1937-09.09.1938 Lysá nad Labem, zámek /
09.09.1938-25.09.1938 Beroun, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka /
Velitel:
Commander:
01.10.1937-25.09.1938 Hartman, Václav (štábní kapitán pěchoty)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1937-25.09.1938 kanon proti útočné vozbě vz. 37M
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby 1
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/11-rota-kanonova-motorisovana-pluku-utocne-vozby-1-1937-1938-t98089#362625Verze : 0
MOD