Main Menu
User Menu

Rota útočné vozby 2/1 /obrněných automobilů a tančíků/ [1936-1938]

2nd Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Armoured Cars and Tankettes/

     
Název:
Name:
Rota útočné vozby 2/1 /obrněných automobilů a tančíků/
Originální název:
Original Name:
Rota útočné vozby 2/1 /obrněných automobilů a tančíků/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1936
Předchůdce:
Predecessor:
Rota útočné vozby 1/1 /obrněných automobilů a tančíků/
Datum zániku:
Disbanded:
25.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 269
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1936-25.09.1938 Prapor útočné vozby I/1 /kombinovaný/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1936-25.09.1938 Milovice, barákový tábor
Velitel:
Commander:
01.10.1936-01.01.1937 Dvořák, Josef (štábní kapitán jezdectva)
01.01.1937-DD.06.1937
00.06.1937-04.09.1937 Novotný, Jaroslav (štábní kapitán jezdectva)
04.09.1937-30.04.1938 Pelikán, Boris (major jezdectva)
30.04.1938-15.09.1938 Drahotský, Josef (major jezdectva)
15.09.1938-25.09.1938 Amler, Jiří (štábní kapitán jezdectva)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1936-25.09.1938 obrněný automobil vz. 27 /
01.10.1936-25.09.1938 obrněný automobil vz. 30 /
01.10.1936-25.09.1938 tančík vz. 33 /
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Pluk útočné vozby 1
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Rota-utocne-vozby-2-1-obrnenych-automobilu-a-tanciku-1936-1938-t98065#362560Verze : 0
MOD