Main Menu
User Menu

I./1. oddělení /pěchoty/ [1933-1938]

1st Section /Infantry/ of the 1st Department

     
Název:
Name:
I./1. oddělení /pěchoty/
Originální název:
Original Name:
I./1. oddělení /pěchoty/
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1933
Předchůdce:
Predecessor:
I./1. oddělení /pěšího vojska/
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.03.1933-24.09.1938 I. odbor
Dislokace:
Deployed:
01.03.1933-24.09.1938 Praha, Budova ministerstva /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.03.1933-31.10.1934 Váňa, Josef (Brigádní generál)
31.10.1934-15.10.1937 Zmek, Josef (Brigádní generál)
01.12.1937-22.01.1938 Kravák, František (Plukovník)
22.01.1938-24.09.1938 Kravák, František (Brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-1-oddeleni-pechoty-1933-1938-t98045#574362Verze : 4
MOD