Main Menu
User Menu

Wöhlerova armádní skupina [1944-1944]

Army Group Woehler

Armeegruppe Wöhler

     
Název:
Name:
Wöhlerova armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Armeegruppe Wöhler
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.03.1944
Předchůdce:
Predecessor:
8. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
23.08.1944
Nástupce:
Successor:
8. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.03.1944-30.03.1944 Skupina armád Jih
30.03.1944-23.08.1944 Skupina armád Jižní Ukrajina
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
26.03.1944-23.08.1944 Wöhler, Otto (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
26.03.1944-23.08.1944 Speidel, Hans (Generalleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.03.1944-DD.04.1944 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
26.03.1944-23.08.1944 Velitelství armádní týlové oblasti 558
26.03.1944-DD.05.1944 XXXXVII. tankový sbor
DD.03.1944-DD.04.1944 11. tanková divize
DD.03.1944-DD.04.1944 14. tanková divize
DD.03.1944-DD.04.1944 16. tanková divize
DD.03.1944-25.05.1944 Sborový oddíl B
DD.03.1944-DD.06.1944 VII. armádní sbor
DD.03.1944-DD.05.1944 XXXX. tankový sbor
DD.04.1944-DD.05.1944 LVII. tankový sbor
DD.05.1944-DD.08.1944 24. tanková divize
DD.05.1944-DD.05.1944 Knobelsdorffova skupina
DD.05.1944-DD.08.1944 XXXX. tankový sbor
DD.06.1944-DD.07.1944 3. tanková divize SS Totenkopf
DD.07.1944-DD.08.1944 17. pěší divize
DD.08.1944-23.08.1944 Vyšší dělostřelecké velitelství 310

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Dritter Band: Die Landstreitkräfte 6-14, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main
https://www.axishistory.com/index.php?id=2154
URL : https://www.valka.cz/Woehlerova-armadni-skupina-1944-1944-t9768#434584Verze : 0
MOD