Main Menu
User Menu

Heinriciho armádní skupina [1944-1944]

Army Group Heinrici / Armeegruppe Heinrici

     
Název:
Name:
Heinriciho armádní skupina
Originální název:
Original Name:
Armeegruppe Heinrici
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.08.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Rausova armádní skupina
Datum zániku:
Disbanded:
21.10.1944
Nástupce:
Successor:
1. tanková armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.08.1944-23.09.1944 Skupina armád Severní Ukrajina
23.09.1944-21.10.1944 Skupina armád A
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
18.08.1944-21.10.1944 Heinrici, Gotthard (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
18.08.1944-21.10.1944 Wagener, Carl (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.08.1944-30.09.1944 Hlavní polní velitelství 365
18.08.1944-DD.09.1944 Tankobornický prapor 471
18.08.1944-21.10.1944 Velitelství armádní týlové oblasti 531
18.08.1944-21.10.1944 Vyšší dělostřelecké velitelství 311
DD.08.1944-21.10.1944 XI. armádní sbor
DD.09.1944-01.10.1944 154. záložní divize
DD.09.1944-DD.MM.RRRR Skupina blízkého průzkumu 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Zweiter Band: Die Landstreitkräfte 1-5, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main, 1966
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=2137
URL : https://www.valka.cz/Heinriciho-armadni-skupina-1944-1944-t9752#435263Verze : 0
MOD
Provedla operaci Kartoffelernte - odzbrojení východoslovenského sboru a poté se zapojila do potlačení SNP.
URL : https://www.valka.cz/Heinriciho-armadni-skupina-1944-1944-t9752#30653Verze : 0
MOD