Main Menu
User Menu

Skupina XXI [1940-1940]

XXI Group / Gruppe XXI

     
Název:
Name:
Skupina XXI
Originální název:
Original Name:
Gruppe XXI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
XXI. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
19.12.1940
Nástupce:
Successor:
Armáda Norsko
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.03.1940-19.12.1940 Falkenhorst, Paul Nikolaus von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.03.1940-19.12.1940 Treusch von Buttlar-Brandenfels, Horst (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.03.1940-DD.09.1940 2. horská divize
DD.03.1940-DD.09.1940 3. horská divize
DD.03.1940-12.04.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXI
DD.06.1940-DD.08.1940 196. pěší divize
01.07.1940-01.01.1941 Horský armádní sbor Norsko
24.08.1940-19.12.1940 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVI
DD.08.1940-DD.01.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIII

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Skupina-XXI-1940-1940-t9744#435156Verze : 0
MOD