Main Menu
User Menu

Armádní oddíl A [1939-1939]

Army Detachment A

Armee-Abteilung A

     
Název:
Name:
Armádní oddíl A
Originální název:
Original Name:
Armee-Abteilung A
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
03.10.1939
Nástupce:
Successor:
Úsekové pohraniční velitelství Jih
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.09.1939-03.10.1939 Skupina armád C
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
10.09.1939-03.10.1939 Hammerstein-Equord, Kurt von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
11.09.1939-10.10.1939 V. armádní sbor
DD.09.1939-DD.10.1939 XXVII. armádní sbor
DD.09.1939-DD.10.1939 XXX. armádní sbor
03.10.1939-10.10.1939 XXII. armádní sbor (motorizovaný)
08.10.1939-10.10.1939 30. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
URL : https://www.valka.cz/Armadni-oddil-A-1939-1939-t9742#434981Verze : 0
MOD