Main Menu
User Menu

Toluca

Toluca (MX-MEX)

     
Název:
Name:
Toluca
Originální název:
Original Name:
Toluca
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - miesto boha Tōlloha
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
19°17'16.3206"N 99°38'48.339"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Toluca de Lerdo, Tlachaloya 1 a 2 seccion, San Cayetano Morelos, Jicaltepec Autopan, San Pablo Autopan, Barrio Santa Cruz, Calixtlahuaca, San Marcos Yachitiuacaltepec, San Antonio Buenavsita, Calcalomapan, Santiago Tlacotepec, San Felipe Tlalmimilopan, San Mateo Otzacatipan, San Pedro Totoltepec, San Miguel Totoltepec, San José Guadalupe Otzacatipan, San Andres Cuexcontitlán a iné lokality
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1462
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 22. vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Palác miestneho zastupiteľstva
Archeologická zóna Tecaxic-Calixtlahuaca
Konventy de la Carmen a Merced
Historické ulice Villada a Lerdo
Katedrála Toluca
Vládny palác
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Pedro Portilla
Gregorio Melero y Pina
Plutarco González
Carlos L. Gracidas Moreno
Carlos Manuel Pichardo Cruz
José Luis Álamo Jardón
Angel María Garibay Kintana
Enrique Carniado Peralt
Manuel M. Plata
Alfonso García González
Baldomero Estrada Morán
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto štátu Mexico
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_mex
URL : https://www.valka.cz/Toluca-t97154#360729Verze : 0
MOD

Katedrála Toluca



Palác miestneho zastupitelstva



Palác vlády Estado de Mexico



Nevado de Toluca - okolie mesta
URL : https://www.valka.cz/Toluca-t97154#369811Verze : 0
MOD