Main Menu
User Menu

Celaya

Celaya (MX-GUA)

     
Název:
Name:
Celaya
Originální název:
Original Name:
Celaya
Další názvy:
Other Names:
vasco - úrodná zem
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
20°31'44.00"N 100°48'54.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
zóny San Juan de la Vega, San Miguel Octopan,
Rincón de Tamayo a Roque
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1571
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Chrám San Augustín
Konvent a kostol San Francisco
Budova domu desiatkov
Chrám panny Carmen
Park Xochipilli
mimo mesta sa nachádzajú rôzne historické haciendy
Monument F. Villu, I. Allendeho a Hidalga
Muzea:
Museums:
Múzeum regionálnej histórie
Osobnosti:
Personalities:
Octavio Ocampo
Raúl Velasco
Eric del Castillo
Joshua Ilika Brenner
Saúl Mendoza
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
1915 - bitva medzi jednotkami F. Villu a A. Obregóna
Zdroje:
Sources:
www.celaya.gob.mx
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_gto
URL : https://www.valka.cz/Celaya-t97124#360641Verze : 0
MOD