Main Menu
User Menu

Monclova

Monclova (MX-COA)

     
Název:
Name:
Monclova
Originální název:
Original Name:
Monclova
Další názvy:
Other Names:
hist. - Minas de la Trinidad 1), Santiago de Monclova
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
26°54'06.00"N 101°25'00.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Monclova, Estancias de San Juan Bautista, Estancias de Santa Ana, Ejido El Oro, Ejido de Salitrillos, Fracción Canadas, Fracción San Francisco, Fracción San Miguel a ďalších 187 lokalít
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1577
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol s farnosťou Santiago Apóstol
Kaplnka Zapopan
Kostol San Francisco de Asis
Muzea:
Museums:
Múzeum štátu Coahuila-Texas
Múzeum El Polvorín
Osobnosti:
Personalities:
Harold R. Pape
Melchor Múzquiz
Ildefonso Fuentes
Miguel Blanco y Múzquiz
Víctor Blanco
Ciro González Blackaller
Susana Zabaleta
Víctor Góngora Cisneros
Adolfo Tapia
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Altos Hornos de México S.A., Takata de Mexico S.A. de C.V.
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Bývalé hlavné mesto provincie Nueva Extremadura a následne štátu Coahuila-Texas.
1) do roku 1689
Zdroje:
Sources:
www.monclova.gob.mx
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_coah
URL : https://www.valka.cz/Monclova-t97123#360640Verze : 0
MOD