Main Menu
User Menu

10. armáda [1943-1945]

10th Army / 10. Armee

     
Název:
Name:
10. armáda
Originální název:
Original Name:
10. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Německý generál při hlavním stanu italské branné moci
Datum zániku:
Disbanded:
02.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1943-26.11.1943 Hlavní velitelství Jih
26.11.1943-02.05.1945 Skupina armád C
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
15.08.1943-24.10.1943 Vietinghoff-Scheel, Heinrich-Gottfried von (Generaloberst)
24.10.1943-DD.12.1943 Lemelsen, Joachim Hermann August (General der Panzertruppe)
31.12.1943-24.10.1944 Vietinghoff-Scheel, Heinrich-Gottfried von (Generaloberst)
24.10.1944-15.02.1945 Lemelsen, Joachim Hermann August (General der Panzertruppe)
15.02.1945-02.05.1945 Herr, Traugott (General der Panzertruppe)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.08.1943-30.11.1944 Wentzell, Fritz (Oberst)
30.11.1944-02.05.1945 Beelitz, Dietrich (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1943-03.02.1944 LXXVI. tankový sbor
DD.09.1943-DD.06.1944 XIV. tankový sbor
DD.10.1943-DD.11.1943 15. divize tankových granátníků
DD.10.1943-02.05.1945 Vyšší dělostřelecké velitelství 316
DD.12.1943-DD.01.1944 5. horská divize
DD.01.1944-DD.05.1944 90. divize tankových granátníků
01.02.1944-02.05.1945 Velitelství armádní týlové oblasti 594
DD.02.1944-DD.11.1944 LI. horský armádní sbor
DD.05.1944-DD.06.1944 15. divize tankových granátníků
DD.05.1944-DD.MM.RRRR Oddíl těžkých stíhačů tanků 525
06.06.1944-DD.01.1945 LXXVI. tankový sbor
DD.08.1944-25.11.1944 Velitelství Benátské pobřeží
DD.09.1944-DD.03.1945 26. tanková divize
DD.10.1944-DD.11.1944 44. říšská granátnická divize Hoch- und Deutschmeister
25.11.1944-08.05.1945 LXXIII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
DD.11.1944-DD.01.1945 90. divize tankových granátníků
DD.11.1944-02.05.1945 I. výsadkový sbor
DD.11.1944-DD.03.1945 XIV. tankový sbor
12.12.1944-02.05.1945 Tankový oddíl 212
01.01.1945-08.05.1945 LXXXXVII. armádní sbor ke zvláštnímu použití
DD.01.1945-DD.02.1945 157. horská divize
DD.01.1945-DD.02.1945 98. pěší divize
DD.04.1945-02.05.1945 4. paradesantní divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 10 (AOK 10)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/10-armada-1943-1945-t9706#435253Verze : 0
MOD
10. Armee
URL : https://www.valka.cz/10-armada-1943-1945-t9706#29590Verze : 0
MOD