Main Menu
User Menu

5. armáda [1939-1939]

5th Army / 5. Armee

     
Název:
Name:
5. armáda
Originální název:
Original Name:
5. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.10.1939
Nástupce:
Successor:
Grenzschutz-Abschnittskommando Mitte
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.08.1939-13.10.1939 Skupina armád C
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
25.08.1939-13.10.1939 Liebmann, Curt (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.08.1939-10.09.1939 Armin, Hans Henrich Sixt von (Generalmajor)
10.09.1939-13.10.1939 Hollidt, Karl Adolf (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-13.10.1939 Protitankový oddíl 543
26.08.1939-10.10.1939 Velitelství armádní týlové oblasti 560
26.08.1939-13.10.1939 Velitelství letectva 5. armády
01.09.1939-11.09.1939 V. armádní sbor
18.09.1939-DD.10.1939 XXIII. armádní sbor
28.09.1939-08.10.1939 30. pěší divize
DD.09.1939-DD.10.1939 16. pěší divize
DD.09.1939-DD.10.1939 22. pěší divize
DD.09.1939-DD.10.1939 26. pěší divize
DD.09.1939-DD.10.1939 58. pěší divize
DD.09.1939-DD.10.1939 87. pěší divize
DD.09.1939-DD.10.1939 VI. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
26.08.1939-13.10.1939 Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 560
26.08.1939-13.10.1939 Armee-Nachschubführer 561
26.08.1939-13.10.1939 Armee-Nachrichten-Regiment 563
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 5 (AOK 5)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/5-armada-1939-1939-t9701#421069Verze : 0
MOD