Main Menu
User Menu

3. armáda [1939-1939]

3rd Army / 3. Armee

     
Název:
Name:
3. armáda
Originální název:
Original Name:
3. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.08.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
21.10.1939
Nástupce:
Successor:
16. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.08.1939-21.10.1939 Skupina armád Sever
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
28.08.1939-21.10.1939 Küchler, Georg von (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.08.1939-21.10.1939 Böckmann, Herbert von (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-09.10.1939 I. armádní sbor
26.08.1939-20.10.1939 Velitelství letectva 3. armády
28.08.1939-21.10.1939 Velitelství armádní týlové oblasti 501
DD.09.1939-21.10.1939 1. jezdecká brigáda
DD.09.1939-21.10.1939 XXI. armádní sbor
01.10.1939-21.10.1939 XXVI. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
28.08.1939-21.10.1939 Grenzschutz-Abschnitt-Kommando 15
28.08.1939-21.10.1939 Kommandant des rückwärtigen Armeegebiets 501
28.08.1939-21.10.1939 Armee-Nachrichten-Abteilung 501
28.08.1939-21.10.1939 Armee-Nachschubführer 501
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 3 (AOK 3)
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/3-armada-1939-1939-t9698#420632Verze : 0
MOD
v Polském tažení pod Armeegruppe Nord měla 3. Armáda tyto jednotky:


3. Armee - 3.armáda - (General der Artillerie Georg von Kuchler)
Eberhard Brigade - brigáda Eberhard - (Generalmajor Eberhard)
217. Infanteriedivision - 217.pěší divize - (Generalmajor R. Baltzer)


Korps Brand - sbor Brand - (Generalleutnant Fritz Brand)
Lotzen Brigade - brigáda Lotzen - (Generalmajor Offenbacher)
Goldap Brigade - brigáda Goldap - (Oberst Notle)


1. Korps - 1.sbor - (Generalleutnant Walter Petzel)
Panzerdivision Kempf - pancéřová divize Kempf
1. Infanteriedivision - 1.pěší divize - (Generalleutnant J. von Kortzfleisch)
12. Infanteriedivision - 12.pěší divize - (Generalleutnant L. von der Leyen)


19. Korps - 19.sbor - (Generalleutnant Nikolaus von Falkenhorst)
21. Infanteriedivision - 21.pěší divize - (Generalleutnant H. K. von Both)
228. Infanteriedivision - 228.pěší divize - (Generalmajor H. Suttner)
URL : https://www.valka.cz/3-armada-1939-1939-t9698#29688Verze : 0
MOD