Main Menu
User Menu

Retalhuleu

Retalhuleu (GT-RE)

     
Název:
Name:
Retalhuleu
Originální název:
Original Name:
Retalhuleu
Další názvy:
Other Names:
Quiché - značka na zemi al. znamenie na zemi
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
14°31'59.98"N 91°40'59.98"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Retalhuleu, Caballo Blanco, Las Cruces, Hacienda Caballo Blanco, Jesus La Bomba, Las Pilas, osady: Antiguo Perú, Ayutilla, Los Batres, Bebedero, Berlín
La Blanquita, Camaronera Finacua, La Ceibilla, Chicales Playa Grande, El Chico, El Coco Playa Grande, Concepción Ocosito
Copepé, Dolores, Esperancita o San José La Gloria I, Las Flores, Guitarra, Lagartero, Maria del Carmen, Mico Triste, La Montana, Nueva Candelaria, Nueva Jerusalem, Ocosito
Palmas, Pampa Seca, Patos, El Perú, El Pito, Playas Cuchuapán, El Porvenir, Prados de Flamenco, Puerto de Llave, El Quemado, Rancho Quemado, El Recreo, El Recuerdo, Recuerdo Ocosito, El Retiro, El Retiro numero dos, El Retiro numero uno, Rusia o San José La Gloria, San Antonio
San Antonio Buena Vista, San Antonio Las Flores, San Jose El Milagro, San José La Gloria, San José La Vega, San José Las Delicias, San José Las Flores, San José Tres Piedras, San Luis, San Marcos Montelimar
Santa Isabel, Santa Teresa, La Severa, Tableros, Toncotín, Tres Cruces La Barrita
Tres Piedras, Valle Lirio, Vaquilito
Viluma, Xulá, Xula Sur, Zapote, Zompopero
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1600
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská letecká základňa Juh
Vojenská letecká škola
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Katedrála Retalhuleu
Palác miestneho zastupiteľstva
Kostol San Antonio de Padua
Kancelária pošty
Kasárne Národnej polície
Starobilá vlaková stanica
Palmová ulica
Chrám Minerva
Muzea:
Museums:
Archeologické múzeum
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto departmánu Retalhuleu
Zdroje:
Sources:
www.monografias.com/trabajos72
www.eguate.com/site/es/dept/retalhuleu/retalhuleu
www.guiatelefonica.com.gt
URL : https://www.valka.cz/Retalhuleu-t96969#360440Verze : 0
MOD