Main Menu
User Menu
Reklama

SOV - ZŠ-7 (ochranná přilba)

ЗШ-7 (защитный шлем)

Vojenská letecká ochranná přilba ZŠ-7


Je předurčena k použití u stíhacího letectva.


Základní určení:
- zachránit život pilota při katapultáži;
- hlasová komunikace;
- umístění zaměřovacího systému.


Na rozdíl od ostatních přileb umožňuje přežít katapultáž provedenou při nadzvukových rychlostech.


Spuštění ochranného plexisklového štítu:
- ručně za normálního provozu;
- pyropatronou v případě katapultáže.


========================================================


Na diskusním fóru paraplan.ru, které se věnuje motorovému paraglidingu, píše 10.1.2008 vojenský pilot s nickem Sergej o této ochranné přilbě v souvislosti s jejím použitím v tomto sportu následující:


"Tato přilba (ZŠ-7) je moc drahá. Jenom vlastní plastová skořepina stojí okolo 7000 rublů, nepočítám ostatní vybavení přilby.


A výbava přilby není nic jednoduchého, vždyť přilba byla donedávna (a možná je ještě dnes) utajována.


Přilba je předurčena pro stíhací letectvo, zachraňuje život pilota při katapultování v nadzvukové rychlosti.


U Američanů je nezbytné kvůli záchraně snížit rychlost letadla před katapultáží na 0,8 M nebo nižší, jinak zahyne, oči mu vyskočí z hlavy ušima a ústa se mu rozrhnou od ucha k uchu.


V okamžiku katapultáže působí na obličej tlak vzduchu okolo 250 atm! (Pozn.FCH: je zde míněna katapultáž při nadzvukové rychlosti a jedná se o tlak vzduchu po opuštění kabiny)


Jen tak mimochodem, ochranné sklo (štít) se při katapultáži spouští dolů mechanismem s pyropatronami.


Sice hodně hlasitě (nad hlavou to udělá "prásk!"), ale spolehlivě a rychle.========================================================


Zdroje pro všechny mé příspěvky v tomto tématu:
Diskuse na AEA
Fóra Airforce.ru
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#359477Verze : 0
Vojenská letecká ochranná přilba ZŠ-7

URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#359453Verze : 0
Vojenská letecká ochranná přilba ZŠ-7


Přilba ZŠ-7 s kyslíkovou maskou a spuštěným světelným filtremZdroj: papaplan.ru photos
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#359480Verze : 0
Samozdrejme,stači aby prošla lhuta na piropatrone na letecke sedačce a razem mate z po zuby ozbrojeneho letadla letadlo se kterym je zakazano letet. Ja tu svoji dostal primo z letectva,bud piropatronu vymontovali nebo tam neni.
SOV - ZŠ-7 (ochranná přilba) - Zš-7APN je velikosti o neco vetši než jeji deda Zsh-3m. To co po ni zdedil je jen konektor na spojeni s mikrofonem (u Zsh-3m laringofon / krkafon).

Zš-7APN je velikosti o neco vetši než jeji "deda" Zsh-3m. To co po ni zdedil je jen konektor na spojeni s mikrofonem (u Zsh-3m laringofon / krkafon).
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#530319Verze : 0
.
SOV - ZŠ-7 (ochranná přilba) - po odlepeni horniho polštarku a temeniho vaku ...Jinak temeni vak je nejvetši rozmerami na rozdil od svich predchudcu (Zsh-3 a 5).

po odlepeni horniho polštarku a temeniho vaku ...Jinak temeni vak je nejvetši rozmerami na rozdil od svich predchudcu (Zsh-3 a 5).
SOV - ZŠ-7 (ochranná přilba) - Na rozdil od celkem tvrde Zsh-5 je u Zš-7 prostor hlavi rešen velice chytre ,da se na miru prispusobit . Ale aji tak stale zustavaji 3 hlavni velikosti N-1,N-2 a N-3

Na rozdil od celkem tvrde Zsh-5 je u Zš-7 prostor hlavi rešen velice chytre ,da se na miru prispusobit . Ale aji tak stale zustavaji 3 hlavni velikosti N-1,N-2 a N-3
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#530320Verze : 0
.
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#530321Verze : 0
Diskuse
Tato helma nebo jeji verze (Zsh-7 / 7a / 7b / 7ap / 7apn ) jsou použivane na skoro všech letadlech ruskeho puvodu,jak stihačky,tak bombardery ,helikoptery atd.


Helma nema žadnou pyropatronu a žadne "bum" se behem katapultaže nekona. Predstavte si že by se na ebay prodávali helmy s explozivem Smile Mam ji doma skoro nepouživanou, v letectvu s ktereho ji mam stala behem roku 1993 kolem 1500 Dolaru kompletni za kus.
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#530080Verze : 1
Len taká maličkosť - 99% paropatrón v leteckých prostriedkoch (katapultovacie sedačky, protipožiaarne systémy, rôzne "otvárače" prekrytov, nabíjacie systémy palubných zbraní, sekače lán žeriavov atď.), sú výmenné, takže sa dajú z prostriedku odstrániť a vymeniť. Predstava že nejaký štát odpredáva svoj prebytočný materiál aj s pyroprostriedkami je úsmevná. Týmto nechcem tvrdiť, že ZŠ-7 skutočne nejakú pyropatrónu má.
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#530133Verze : 0
MOD
Keď už sa tu bavíte o pyroveciach, nedá mi nespomenúť jednu dávnu udalosť, po vyraďovaní prvých kusov MiG-21 zo slovenských vzdušných síl, sa odmontované sedačky vyhodili na verejnú skládku bez delaborovania, či odobrania katapultážnej pyrotechniky, bezdomovec sa do spodku sedačky šprtal a samozrejme ho to spieklo tak, že sa do dnes nepozná identita. Vinníci boli v tom čase ešte funkčným vojenským súdom obvinení na vysoký trest a sedia v base dodnes...
URL : https://www.valka.cz/SOV-ZS-7-ochranna-prilba-t96559#558862Verze : 1