Main Menu
User Menu

Vyšší stíhací velitelství Západ [1942-1943]

Higher Fighter Command West / Höherer Jagdfliegerführer West

     
Název:
Name:
Vyšší stíhací velitelství Západ
Originální název:
Original Name:
Höherer Jagdfliegerführer West
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1943
Nástupce:
Successor:
II. stíhací sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1942-15.09.1943 Letecká armáda 3
Dislokace:
Deployed:
01.12.1942-DD.MM.RRRR Chantilly, ? /

Velitel:
Commander:
01.12.1942-15.09.1943 Ibel, Max-Josef (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
21.06.1943-06.09.1943 Stíhací velitelství Paříž

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
https://www.ww2.dk/air/hq/hwest.htm
starbacks.ca
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-stihaci-velitelstvi-Zapad-1942-1943-t9650#423613Verze : 1
MOD