Main Menu
User Menu

Stíhací velitelství Norsko [1941-1945]

Fighter Command Norway / Jagdfliegerführer Norwegen (Jafü Norwegen)

     
Název:
Name:
Stíhací velitelství Norsko
Originální název:
Original Name:
Jagdfliegerführer Norwegen
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Štáb Těžké stíhací eskadry 76
Datum zániku:
Disbanded:
16.03.1945
Nástupce:
Successor:
Štáb Stíhací eskadry 5
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecká armáda 5
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Stavanger, ? /
Velitel:
Commander:
DD.06.1941-31.07.1941 Grabmann, Walter (Oberstleutnant)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ( )
05.01.1942-30.04.1943 Schumacher, Carl-August (Oberst)
01.05.1943-30.04.1944 Schöpfel, Gerhard (Major)
DD.05.1944-DD.05.1945 Scholz, Günther (Oberstleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.11.1944-28.02.1945 Noční stíhací letka Norsko
01.03.1945-DD.05.1945 4. letka Noční stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
https://www.ww2.dk/air/hq/norwegen.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-velitelstvi-Norsko-1941-1945-t9635#431424Verze : 0
MOD