Main Menu
User Menu

Stíhací velitelství Balkán [1944-1944]

Fighter Command Balkans / Jagdfliegerführer Balkan (Jafü Balkan)

     
Název:
Name:
Stíhací velitelství Balkán
Originální název:
Original Name:
Jagdfliegerführer Balkan
Datum vzniku:
Raised/Formed:
07.02.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací velitelství Rumunsko
Datum zániku:
Disbanded:
07.10.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství letectva Jihovýchod
Dislokace:
Deployed:
07.02.1944-13.05.1944 Otopeni
13.05.1944-01.10.1944 Pančevo
01.10.1944-07.10.1944 Záhřeb

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Woldenga, Bernhard ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Falck, Wolfgang ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
07.02.1944-DD.08.1944 IV. skupina Noční stíhací eskadry 6
07.02.1944-DD.05.1944 Stíhací úsekové velitelství Rumunsko
DD.02.1944-DD.09.1944 Stíhací úsekové velitelství Bulharsko

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
http://www.ww2.dk/air/hq/balkan.htm
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-velitelstvi-Balkan-1944-1944-t9625#430213Verze : 0
MOD