Main Menu
User Menu

Stíhací velitelství 2 [1939-1943]

2nd Fighter Command

Jagdfliegerführer 2

     
Název:
Name:
Stíhací velitelství 2
Originální název:
Original Name:
Jagdfliegerführer 2
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.09.1943
Nástupce:
Successor:
Stíhací velitelství 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Dortmund,
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Wissant,
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Le Touquet-Paris-Plage, /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Döring, Kurt-Bertram von ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Osterkamp, Theodor ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Huth, Joachim-Friedrich ( )
21.08.1942-11.01.1943 Vieck, Karl (Oberstleutnant)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Priller, Josef ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1940-DD.06.1941 Stíhací eskadra 51
DD.04.1940-10.05.1940 II. skupina Těžké stíhací eskadry 1
01.05.1940-22.06.1940 I. skupina Těžké stíhací eskadry 1
18.08.1940-DD.MM.1941 Stíhací eskadra 52
06.09.1940-29.03.1941 II. (bitevní) skupina Instrukční eskadry 2
DD.MM.1941-14.06.1941 Stíhací eskadra 53

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
https://www.ww2.dk/air/hq/jafu2.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-velitelstvi-2-1939-1943-t9621#431499Verze : 0
MOD