Main Menu
User Menu

Letecké velitelství 6 [1944-1945]

6th Air Command / Fliegerführer 6

     
Název:
Name:
Letecké velitelství 6
Originální název:
Original Name:
Fliegerführer 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecká armáda 6
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství letectva Východní Prusko
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velitelství letectva Severovýchod
Dislokace:
Deployed:
DD.11.1944-DD.04.1945 Bad Ahlbeck
DD.04.1945-DD.05.1945 Vaerlose, Einsatzhafen Vaerlöse /

Velitel:
Commander:
09.12.1944-24.12.1944 Wild, Wolfgang von (Oberst)
24.12.1944-01.03.1945 Stockmann, Karl (Oberst)
01.03.1945-08.05.1945 Klinztsch, Ulrich (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 22

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/hq/flfu6.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Letecke-velitelstvi-6-1944-1945-t9596#431681Verze : 0
MOD