Main Menu
User Menu

Culiacán

Culiacán (MX-SIN)

     
Název:
Name:
Culiacán
Originální název:
Original Name:
Culiacán
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - miesto kde zbožňujú boha Coltzin
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
syndikatúry
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
24°48'14.8068"N 107°23'16.4106"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Culiacán Rosales, El Salado, Higueras de Abuya, Baila, Aguaruto, Emiliano Zapata, Villa Adolfo Lopez Mateos (El Tamarindo), Jesús María, Las Tapias, Sanalona, Quila, San Lorenzo, Tacuichamona, Tepuche, Imala, Costa Rica, Culiacancito, Eldorado
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1831
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská letecká základňa No. 10 Culiacán (BAM 10)
Vojenská základňa velenia 9 vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Katedrála Nuestra Senora del Rosario
Civilné kolégium Rosales
Tržnica Gustavo Garmendia
Kaplnka Sagrado Corazón de Jesús
Palác miestneho zastupiteľstva
Chrám Imala
Ruiny chrámu Tabalá
Vládny palác
Muzea:
Museums:
Múzeum umenia
Múzeum Manuel Delgado “El Chino″
Galéria umenia “Frida Kahlo″
Osobnosti:
Personalities:
Bernardo Urrea
Rafael de la Vega y Rábago
Antonio Ochoa
Mariano Martínez de Castro
Francisco Verdugo Fálquez
José María R. Cabanillas
Salvador Alvarado
Juan M. Banderas
Cándido Avilés Inzunza
Juan B. Rojo
Bernardo J. Gastélum
Juan L. Paliza
Juan B. Ruiz
Emigdio Flores Sarmiento
José Limón
Francisca Nunez Zepeda
Antonio Nakayama Arce
Manuel de Jesús Clouthier del Rincón
Hugo Aréchiga Urtusuastegui
Gilberto Guevara Niebla
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto štátu Sinaloa
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_sin
URL : https://www.valka.cz/Culiacan-t95847#357470Verze : 0
MOD

Katedrála Nuestra Señora del Rosario



Palác miestneho zastupitelstva



Tržnica Gustavo Garmendia
URL : https://www.valka.cz/Culiacan-t95847#369635Verze : 0
MOD