Main Menu
User Menu

Acapulco

Acapulco de Juárez (MX-GRO)

     
Název:
Name:
Acapulco
Originální název:
Original Name:
Acapulco de Juárez
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - miesto kde bola otrhaná al. zničená slama
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
16°52'54.76"N 99°54'13.96"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Acapulco de Juárez, Xaltianguis, Kilómetro 30, Tres Palos, San Pedro las Playas, Amatillo, Los Órganos de Juan R. Escudero, Lomas de San Juan, Lomas de Chapultepec a ďalších 215 lokalít
První písemná zmínka:
First Written Reference:
12.3.1550
Vojenské objekty:
Military Objects:

Pevnosťi San Diego a Álvarez
Vojenská letecká základňa No. 7 Pie de la Cuesta (BAM 7)
Vojenská základňa velenia IX vojenského regiónu
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
La Virgen de Los Mares
Pevnosť San Diego a Álvarez
Katedrála Nuestra Senora de la Soledad
Budova domu kultúry
Prístav Marqués
Eukumenická kaplnka de la Paz
Muzea:
Museums:
Múzeum námornej hostórie
Osobnosti:
Personalities:
Jorge Campos Navarrete
José Azueta Abad
José Francisco Ruiz Massieu
Rosendo Pintos Lacunza
Juan Ranulfo Escudero
Johnny Weissmüller
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_gro
URL : https://www.valka.cz/Acapulco-t95723#356796Verze : 0
MOD




Acapulco s mestkými plážami



Nočné Acapulco



Záliv Acapulco
URL : https://www.valka.cz/Acapulco-t95723#369135Verze : 0
MOD