Main Menu
User Menu

Cuernavaca

Cuernavaca (MX-MOR)

     
Název:
Name:
Cuernavaca
Originální název:
Original Name:
Cuernavaca
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - obkolesenie stromamy
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
delegacion
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
18°56'02.472"N 99°13'53.3382"W
Místní části:
Local Municipalities:
Emiliano Zapata, Plutarco Elías Calles, Benito Juárez, Miguel Hidalgo, Antonio Barona, Vicente Guerrero, Lázaro Cárdenas y Mariano Matamoros
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1519
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 24. vojenskej zóny
Vojenská nemocnica
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
H. Cortézov palác
Mestská katedrála
Záhrada Borda, kostol s oddychovým domom cisára Maximiliána I
Archeologická zóna Teopanzolco
Kaplnky Humilladero, San José, Tepetates, Nuestra Senora de los Milagros a Virgen de Guadalupe
Kostol Gualupita
Hacienda de Atlacomulco
Most Porfírio Díaza
Železničná stanica
Muzea:
Museums:
Múzeum Cuauhnáhuac
Múzeum Robert Bradyho
Múzeum fotografie El Castillito
Etnobotanické múzeum Casa del Olindo
Múzeum Papalote Cuernavaca
Osobnosti:
Personalities:
Barbara Hutton
Diego Rivera
David Alfaro Siqueiros
Charles Mingus
Gil Evans
Francisco Gonzalo Bolívar Zapata
Katy Jurado
María Félix
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
NISSAN, UNILEVER, NEC, ALUCAPS, SYNTEX, BERU, BAXTER, SINTENOVO
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_mor
URL : https://www.valka.cz/Cuernavaca-t95651#356534Verze : 0
MOD