Main Menu
User Menu

Juárez

Ciudad Juárez (MX-CHH)

     
Název:
Name:
Juárez
Originální název:
Original Name:
Ciudad Juárez
Další názvy:
Other Names:
hist. - Paso del Norte
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
31°43'58.37"N 106°28'07.31"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Juárez, San Isidro (Río Grande), San Agustín, Samalayuca a iné
První písemná zmínka:
First Written Reference:
8.12.1659
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Misia Guadalupe
Katedrála Ciudad Juárez
Misie Senecú a San José
Baptistický chrám
Dom vedenia colnej správy
Muzea:
Museums:
Múzeum bývalej colnice
Regionálne múzeum San Augustín
Múzeum umenia
Archeologické múzeum
Múzeum Concorde
Kultúrne centrum Paso del Norte
Osobnosti:
Personalities:
Manuel Valdés
Juan Gabriel
Elizabeth Álvarez
Teófilo Borunda
Eddie Guerrero
Josué Neri Santos
Ramón Valdés
María Barracuda
Francisco Barrio Terrazas
Lolita de la Vega
Vanessa Guzmán
Gonzalo Martínez
Liliana Domínguez
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Miesto ustanovenia vlády F.I. Madera, počas Mexickej revolúcie 1911
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_chih
www.juarez.gob.mx
URL : https://www.valka.cz/Juarez-t95614#356401Verze : 0
MOD