Main Menu
User Menu

Aguascalientes

Aguascalientes (MX-AGS)

     
Název:
Name:
Aguascalientes
Originální název:
Original Name:
Aguascalientes
Další názvy:
Other Names:
hist. - Villa de nuestra senora de la Asunción de las aguas calientes
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Estado de Aguascalientes
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
21°53'25.44"N 102°18'27.65"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Aguascalientes, Villa Lic. Jesús Terán, Norias de Ojocaliente, Gral. José María Morelos y Pavón (Canada Honda), Norias del Paso Hondo, Jaltomate, San Antonio de Penuelas a ďalśích 555 lokalít
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1575
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 14. vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Vládny palác
Palác miestneho zastupiteľstva
Chrámy Guadalupe, San Marcos, San Diego, San José, Encino a La Merced
Budova domu kultúry
Muzea:
Museums:
Múzeum kultúry
Múzeum J. Guadalupe Posada
Múzeum súčastného umenia
Múzeum Aguascalientes
Osobnosti:
Personalities:
Antonio Acevedo Escobedo
José María Arteaga y Magallanes
Eduardo J. Correa
Jesús Díaz de León
Alejandro Topete del Valle
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Texas Instruments, Nissan
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto štátu Aguascalientes
Miesto zasadnutia počas Mexickej revolúcie roku 1914
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_ags
URL : https://www.valka.cz/Aguascalientes-t95603#356381Verze : 0
MOD