Main Menu
User Menu
Reklama

CZK - RV-85

ruční vrhač

Ruční vrhač RV-85


Výroba: Závody všeobecného strojírenství Brno ( Zbrojovka Brno)


Zbraň byla kostruována pro střelbu spec. náboji do uzavřených objektů například pro umožnění záchrany rukojmí případně pro vypuzení osob z objektu.


RV-85 je jednoranná puška určená pro vystřelování nábojů ráže 26,5. Je opatřena hlavní o délce 500 mm s hladkým tvrděchromovaným vývrtem. Závěr je sklopný, ovládaný temenní kličkou, při otevření závěru dojde k napnutí kladívka a jeho automatickému zajištění, zbraň je také opatřena suvnou pojistkou uloženou v přední části lučíku. Vytahování nábojnic je zajištěno vytahovačem uloženým pod hlavní, při otevření závěru vytahovač nábojnici povytáhne z komory ven a umožní střelci její snadné vyjmutí. Toto je obdobné jako u signální pistole vz. 44.


Zbraň je opatřena sklopným hledím pro střelbu na 50 a 100m, přičemž max. dostřel je cca 700m při udávané úsťové rychlosti střely 100 m/s.


Střelivo:
pro RV-85 se používají tyto typy nábojů-
Průbojná střela- Generátor (PS-G)
Průbojná střela- Generátor cvičný (PS-G-Cv)
Průbojná střela- Tulák (PS-T)
Průbojná střela- Tulák cvičný (PS-T-Cv)
Průbojná střela- Náhradní (PS-Nh)
Průbojná střela- Náhradní CS (PS-CS-Nh)


Nábojnice vychází s náboje do signální pistole, její okraj dna nábojnice je však opatřen prolamováním, které zabrání nabití těchto nábojů na signální pistole.


TTD:
Ráže: 26,5 mm
Celková délka: 940 mm
Délka hlavně: 500 mm
Hmotnost: 3850 g


Zdroj: archiv autora, vlastní měření
foto zbraně: www.wojoczek.cz
URL : https://www.valka.cz/CZK-RV-85-t95439#356002Verze : 0
MOD
munice, archiv autora
URL : https://www.valka.cz/CZK-RV-85-t95439#356005Verze : 0
MOD
Diskuse
4 August 2010


Dear CZECH FORUM Members:


Does anyone know where the 26,5mm ammunition for the CZK RV-85 Rifles was manufactured? Is "JPW" Plant still in operations?


Thanking all of you in advance for your assistance.Yours,Bladeswest
URL : https://www.valka.cz/CZK-RV-85-t95439#369243Verze : 0
Hello, I hope my English can translate well, as I do not speak or read Czech at all.


I and many others here in the United States were lucky to purchase RV-85 launchers from Centerfire Systems. http://centerfiresystems.com/flare-rv85.aspx


We are also lucky that 26.5mm flares and smoke are available here from many sources.


We also have suppliers who are making special re-usable 26.5mm cartridge cases. http://www.americanspecialtyammo.com/26_5mm.html


Many of us are curious if any progress has been made in finding out if the screw holes and slot on the left side of the barrel near the breech was for an optical sight or some other kind of mount?


There are some here in the USA who plan to try and produce a mount that could hold a 1x power red-dot scope, with the ability to have a great deal of deflection for range. However, we would love to see what the original looked like, or even if we could buy it from
http://www.bvs.cz
URL : https://www.valka.cz/CZK-RV-85-t95439#414217Verze : 0