Main Menu
User Menu

Bezdružice

okr. Tachov

     
Název:
Name:
Bezdružice
Originální název:
Original Name:
Bezdružice
Další názvy:
Other Names:
Weseritz
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Tachov
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°54'26.73"N 12°58'24.74"E
Místní části:
Local Municipalities:
Bezdružice, Dolní Polžice, Horní Polžice, Kamýk, Kohoutov, Křivce, Pačín, Řešín, Zhořec
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1227
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
zámek Bezdružice
kostel Nanebevzetí Panny Marie
sloup sv. Floriána
židovský hřbitov
synagoga
Muzea:
Museums:
Zámek Bezdružice - Muzeum skla
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.bezdruzice.cz/
Procházka, Zdeněk: Bezdružice, Nakladatelství Českého lesa, Domažlice 2006
Konstantinovy Lázně, Bezdružice a okolí, Historicko-turistický průvodce č. 10, Nakladatelství Českého lesa, Domažlice 1998
www.psp.cz
URL : https://www.valka.cz/Bezdruzice-t95437#355993Verze : 0
MOD