Main Menu
User Menu

Teoloyucan

Teoloyucan (MX-MEX)

     
Název:
Name:
Teoloyucan
Originální název:
Original Name:
Teoloyucan
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - miesto plné skla al. krištálových kameňov
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
19°44'39.0012"N 99°10'51.9996"W
Místní části:
Local Municipalities:
Aculco, Tepanquiahuac, Tlatenco, Tlatilco, San Juan, col. Venecia a iné
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1565
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostoly s farnosťami Santa Cruz a San Juan
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Diego Xuárez
Juan Antonio
Antonio Casas Sánchez
Juan Jesús Jiménez Flores
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
14.08.1914 tu bola podpísaná dohoda o ukončení bojov medzi revolučnými jednotkami a federálnymi silami
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_mex
URL : https://www.valka.cz/Teoloyucan-t95428#355946Verze : 0
MOD