Main Menu
User Menu

5. letecká divize [1944-1945]

5th Air Division / 5. Flieger-Division

     
Název:
Name:
5. letecká divize
Originální název:
Original Name:
5. Flieger-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.12.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Letecké velitelství 5
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Velící generál německého letectva v Norsku
Dislokace:
Deployed:
19.12.1944-DD.01.1945 Trondheim, ? /
DD.01.1945-08.05.1945 Bardufoss, Fliegerhorst Bardufoss /

Velitel:
Commander:
19.12.1944-31.01.1945 Kühl, Ernst (Oberst)
01.02.1945-08.05.1945 Storp, Walter (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1944-DD.05.1945 Letecké velitelství 4
DD.05.1945-08.05.1945 I. skupina Bombardovací eskadry 66
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Letecké velitelství 5

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/hq/5fldiv2.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/5-letecka-divize-1944-1945-t9395#424627Verze : 0
MOD