Main Menu
User Menu

La Teste-de-Buch, Letecká základna 120 Cazaux [1962- ]

Cazaux Air Base No. 120 / Base Aérienne 120 Cazaux

     
Název:
Name:
Letecká základna 120 Cazaux
Originální název:
Original Name:
Base Aérienne 120 "Commandant Marzac"
Další názvy:
Other Names:
DD.01.1914-11.08.1915 École de tir Cazaux
12.08.1915-16.07.1923 École de tir aérien de Cazaux
17.07.1923-01.07.1934 Camp d´instruction Cazaux
02.07.1934-13.07.1939 Camp d/ experience Cazaux
14.07.1939-24.06.1940 École de tir et de bombardement Cazaux
25.06.1940-DD.MM.1944 Fliegerhorst Cazaux
21.04.1945-01.08.1945 Advanced Landing Ground R-51 Cazaux/Bordeaux
DD.MM.1945-31.07.1962 Base Aérienne 706
Obec:
Municipality:
La Teste-de-Buch
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
44°31'28.00"N 01°06'36.00"W
Vznik:
Established:
01.08.1962 premenovaním z B.E. 706
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
25.05.1940-02.06.1940
Bombardovací skupina I/19
Bomber Wing I/19
05.03.1941-DD.06.1941
Doplňovací skupina Stíhací eskadry 51
Replacement Group of the 51st Fighter Wing
20.03.1941-DD.04.1941
Doplňovací skupina Stíhací eskadry 54
Replacement Group of the 54th Fighter Wing
DD.10.1941-DD.01.1942
Štáb Doplňovací skupiny Stíhací eskadry 2
Staff of the Replacement Group of 2nd Fighter Wing
08.11.1942-15.11.1942
1. letka Noční stíhací eskadry 2
1st Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
08.11.1942-15.11.1942
2. letka Noční stíhací eskadry 2
2nd Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
08.11.1942-15.11.1942
3. letka Noční stíhací eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
08.11.1942-15.11.1942
I. skupina Noční stíhací eskadry 2
1st Group of the 2nd Night Fighter Wing
08.11.1942-15.11.1942
Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 2
Staff of the 1st Group of the 2nd Night Fighter Wing
DD.03.1944-12.06.1944
7. letka Těžké stíhací eskadry 1
7th Squadron of the 1st Heavy Fighter Wing
DD.03.1944-23.05.1944
8. letka Těžké stíhací eskadry 1
8th Squadron of the 1st Heavy Fighter Wing
DD.03.1944-12.06.1944
III. skupina Těžké stíhací eskadry 1
3rd Group of the 1st Heavy Fighter Wing
DD.03.1944-12.06.1944
Štáb III. skupiny Těžké stíhací eskadry 1
Staff of the 3rd Group of 1st Heavy Fighter Wing
17.04.1944-25.04.1944
5. letka Stíhací eskadry 26
5th Squadron of the 26th Fighter Wing
17.04.1944-25.04.1944
6. letka Stíhací eskadry 26
6th Squadron of the 26th Fighter Wing
17.04.1944-25.04.1944
7. letka Stíhací eskadry 26
7th Squadron of the 26th Fighter Wing
17.04.1944-25.04.1944
8. letka Stíhací eskadry 26
8th Squadron of the 26th Fighter Wing
17.04.1944-25.04.1944
II. skupina Stíhací eskadry 26
2nd Group of the 26th Fighter Wing
17.04.1944-25.04.1944
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 26
Staff of the 2nd Group of 26th Fighter Wing
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Doplňovací skupina Stíhací eskadry 2
Replacement Group of the 2nd Fighter Wing
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Školní letka Stíhací eskadry 2
School Squadron of the 2nd Fighter Win


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR -
Poznámka:
Note:
pôvod základne siaha k 04.01.1914
Zdroje:
Sources:
www.ba120.air.defense.gouv.fr
URL : https://www.valka.cz/La-Teste-de-Buch-Letecka-zakladna-120-Cazaux-1962-t93920#351844Verze : 0
MOD