Main Menu
User Menu

Irácké království [1921-1958]

Kingdom of Iraq

     
Název:
Name:
Irácké království
Originální název:
Original Name:
-
Hlavní město:
Capital:
Bagdád
Státní zřízení:
Government System:
-
Nejvyšší představitelé:
Heads of State:
Dynastia Hašímovcov (Al-Hashimi)
Ozbrojené složky:
Armed Forces:
Iracká armáda
Iracké královské letectvo
Iracké námořnictvo
Rozloha:
Area:
- km2
Geografická poloha:
Location :
střední východ
Sousední státy:
Neighbouring Countries:
Turecko, Persia,
Vznik:
Independence:
23.08.1921 britský protektorát, plná nezávisloť 03.10.1932
Zánik:
Dissolution:
14.02.1958 federácia s Jordánskom
Národnostní složení:
Ethnic Groups:
-
Vlajka:
Flag:
23.08.1921-1924:

1924-14.02.1958:
Znak:
Coat of Arms:
-
Poznámka:
Note:
02.05.1941-26.10.1947 - okupácia Spojeným kráľovstvom Veľkej Británie a Severného Írska
Zdroje:
Sources:
https://www.worldstatesmen.org/Iraq.htm
URL : https://www.valka.cz/Iracke-kralovstvi-1921-1958-t93735#351139Verze : 0
MOD