Main Menu
User Menu

Xalapa

Xalapa (MX-VER)

     
Název:
Name:
Xalapa
Originální název:
Original Name:
Xalapa
Další názvy:
Other Names:
náhuatl - prameň v piesku, al. piesočný prameň
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
19°32'33.4458"N 96°54'49.4778"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Xalapa, El Castillo, Chiltoyac, Col. 6 de Enero, Tronconal, San Antonio Paso del Toro, Las Cruces a iné
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1313
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 26. vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Mestská katedrála
Historické centrum
Vládny palác
Palác miestneho zastupiteľstva
Kostol San José
Justičný palác
Veža Animas
Muzea:
Museums:
Múzeum Antropológie a Histórie
Múzeum vedy a technológie
Mestské múzeum
Osobnosti:
Personalities:
Rafael Lucio Nájera
Manuel Rivera Cambas
Julio Zárate
Francisco Díaz Covarrubias
José de Jesús Díaz
Francisco Javier Echeverria
José Joaquín de Herrera y Ricardos
Sebastián Lerdo de Tejada
Antonio López de Santa Anna
William Kenneth Boone
Diego Leno
José María Mata
Juan de la Luz Enríquez
Francisco Primo Verdad y Ramos
Sebastian Canovas y Perez de Tudela
Francisco de Paula Milán
Francisco Azcoitia Echeagaray
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
?
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.xalapa.gob.mx
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew
URL : https://www.valka.cz/Xalapa-t92957#348041Verze : 0
MOD