Main Menu
User Menu

Durango

Victoria de Durango (MX-DUR)

     
Název:
Name:
Durango
Originální název:
Original Name:
Victoria de Durango
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
24°01'44.4396"N 104°39'46.938"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Durango, Abraham González, Acapulco, Adelita, Agua Blanca, Agualdrita, Aguilas, Agustín Melgar, alacranes, Alamitos, Alcalde, Alfaro, Altares, Amapola, Angeles, Angostura, Antonio Castillo, Antonio Gasiola, Aquiles Serdán, Arbolito, Arenal, Areneros, Arrietos
Bajio Atascoso, Bajío Grande, Bajio Seco, Banderas del Aguila, Batres, Batres II, Bayas, Belisario Domínguez, Bertha, Betania, Boca del Mezquital, Boquilla, Borcelano, Bruja, Buena Vista, Cabanas Regino, Calera, California, Campo de tiro, Campos Verde, Canas, Candas, Cano, Capulín, Carlos, Carmen y Anexas, Carmona, Carpiterio, Carrera, Carrizo, Casa Blanca, Casas Alto, Caseta de Riego SARH, Casita de Madera, Casila, Cebollas, Centenario, Centro Reproductor de Especies Menores, Cerro Prieto, Ciénega, Ciénega La, Caballos, Cinco de Febrero, Cindo de Mayo, Ciprés, Ciudad de los Ninos, Club Campestre, Coconos, Colonia Hidalgo, Colonias, Conejo, Constituyentes de 1917, Contreras, Corral de Bandera, Corral de Barranco, Corral Falso, Coyotera, Cristóbal Colón, Cristo, Crucero de la Casita, Cruz de piedra, Cruz, Cuchilla, Cuevas, Cuevecillas Dos, Chorreada, Delicias, Dieciocho de Marzo, Dieciséis de Septiembre, Dolores Hidalgo, Domingo Arrieta, Dorado, Dos Arbolitos, Dos Hermanos, Durazno, Duraznos, Echeverría de la Sierra, Edén, Empalme Purísima, Encinal, Escamilla, Escondida, Escuela Bíblica, Esperanza del Olote, Esperanza, Espinas, Estación Dalila, Estación Registro, Estación Regocijo, Ferrería, Finca de Tlalpeno, Flores, Flor, Flor Aserradero, Florido, Fraccionamiento La Quebrada, Francisco Villa Nuevo, Francisco Villa Viejo, Fray Francisco Montes de Oca, Fuerte, Gabino Santillán, Gallo, Garabitos Viejo, Garate, General Carlos Real, General Felipe Angeles, General Felipe Angeles Ejido, General Lázaro Cárdenas, General Mariano Matamoros, General Máximo García, Girasoles, Granja Cristina, Granja, Granja Chavira, Granja del Río, Granja el Refugio, Granja El Rocío, Granja Laura, Granja Martinica, Granja Mayrosa, Granja Michel, Granja Natera, Granja San José, Granja San Luis, Granja Santa Anita, Granja Santa María, Güeras, Guijarro, Hacienda, Hernández, Héroes de Nacozari, Herradura, Herrera, Huerta Pomona, Huertas, Ignacio López Rayón, Ignacio Zaragoza, Independencia y Libertad, Ingeniero Berra, Jacal, Jacaranda, Jagüey, Jesús González Ortega, José Covarrubias, José Ma. Morelos, José Ma. Morelos, José Ma. Morelos y Pavón (la tinaja), José Ma. Pino Suárez, José Refugio Salcido, Joya, Juan Aldama, Juan B. Ceballos, Labor de Guadalupe, Laguna Colorada de los Valenzuela, Laguna de Peyro, Laureles, Lázaro Cárdenas, Los Nuevos Lirios, Llano Grande, Lobos, Loma Bonita, Loma del Cinco de Mayo, Loma, Lomas, Lucero, Luna, Luz, Macondo, Madrono, Magdalena, Maguey, Málaga, Manzanera, Maromea, Martínez, Medellín, Mesas de Urbana, Metates, Mezquita, Mezquitillo, Microondas “El Tecolote″, Milagro, Milpas, Miembres, Minerva, Mi Patria es Primero, Mi Ranchito Santa Rita, Molinillos, Moneda, Monserrat, Monteros, Morcillo, Morenitas, Morteros, Munoz, Nativitas, Navacoyán, Navayas, Navíos, Nayar, Negritos, Negros, Nevárez, Nevería, Nicolás Romero, Nueva Patria, Nuevo Centro de Población Carlos Real, Nuevo Monterrey, Obscuros, Ojo de Agua de Coyote, Ojos Azules, Orozco, Oso I, Oso II, Oso III, Otinapa, Palmas, palmita, Palomas, Palos Colorados, Papalote, Paraíso de la Sierra, Paraíso, Parra, Parras de la Fuente, Pastor, Patas Mojadas, Patio de Madera, Pedreta, Pérez, Picota, Pila, Pilar de Zaragoza, Pilares, Pino, Pinos, Pinole, Pinta, Portales, Plan de Ayala, Playas, Pókar de Ases, Pollito, Pollo, Polvorín, Porvenir, Postes, Potrerillos, Potrero, Pradera, Prederas, Praxedis Guerrero Nuevo, Praxedis Guerrero Viejo, Presitas, Prieta, Primero de Mayo, Providencia, Pueblito, Puente de Gavilanes, Puerta de Cantera, Puerta de Santa Bárbara, Puerta de Santiago Bayacora, Puesta del Sol, Punta, Purísima, Quince de Octubre, Quince de Septiembre, Quinta, Ranas, Rancho Agua Zarca, Ranchería Laguna Colorada de los López, Rancho Bandido, Rancho Bermúdez, Rancho Bueno, Rancho Chico, Rancho Don Juan, Rancho Don Lucio, Rancho Durán, Rancho, Rancho el Pájaro, Rancho El Doce, Rancho El Fresno, Rancho Emilio, Rancho Espino, Rancho Estrada, Rancho Gavilán, Rancho Gutiérrez, Rancho Hermanos Ayala, Rancho Hidalgo, Rancho Huacal, Rancho Huizache, Rancho La Laguna, Rancho La Lux, Rancho La Novia, Rancho Las Margaritas, Rancho Los Angeles, Rancho Los Arcos, Rancho Los Díaz, Rancho los Membrillos, Rancho Madrid, Rancho Ma. Esther, Rancho Ma. Luisa, Rancho Mariscal, Rancho Marrufo, Rancho Martínez, Rancho Orrante Ramírez, Rancho Pito Laco, Rancho Pito Real, Rancho Prof. García, Rancho Revueltas, Rancho Roberto Quinones, Rancho Rodríguez, ancho Rosette, Rancho Salomón, Rancho San Diego, Rancho Sandoval, Rancho San Juan, Rancho San Juan de Dios, Rancho Saracho, Rancho Sin Nombre, Rancho Soto, Rancho Triple R. Rancho Vázquez, Rancho Veintiuno. Rangeles, Refugio, Registrillo, Retono, Real de San Andrés, Rincón, Río Chico, Río Chico II, Rios, Río Verde, Rocha, Rodeo, Rodríguez Puebla, Rosales, Sagrado Corazón, Salcido, Saltillo, Salvador allende, San Agustín Hacienda, San Andrés, San Antonio de los Gigantes, San Antonio de las Basuras, San Benito, San Buenaventura, San Carlos, Sánchez Rojas, San Crispín, San Felipe, San Francisco Calleros, San Francisco del Manzanal, San Gabriel, San Gerónimo, San Ignacio de Loyola, San Isidro, San Isidro de las Glorias, San Joaquín, San Jorge Rancho, San José, San José de Animas, San José de Arenales, San José de la Vinata, San José del Molino, San José del Pajarito de los Vázquez, San Juan de Aguinaldo, Sanjuanera, San Leonardo, San Marcos Ejido, San Martín, San Miguel, San Miguel de las Maravillas, San Nicolás, San Pedro, San Pedro de la Máquina, San Rafael, San Ramón, San Rosario, San Salvador de las Cabras, Santa Bárbara, Santa Cecilia, Santa Celia, Santa Cruz, Santa Cruz de San Javier, Santa Elena, Santa Eugenia, Santa Isabel de Batres, Santa Lucía, Santa Martina, Santa Patricia, Santa Rosa, Santa Rosalía, Santiago Bayacora, Santiesteban, Sayula, San Vicente, San Vicente de Chupaderos, Satélite, Sauces, Sáuz, Sebastián Lerdo de Tejada, Siete de Noviembre, Soldado, Soldado Viejo, Soledad, Soria, Soto, Tableros, Tableteros, Talistipa, Tanque, Tapias, Tecolote, Tecuán, Tejabán, Teja, Tenchontle del Tunal, Tepetate, Tijera, Tinajas, Toboso, Tomás Urbina, Torre, Torres, Trinidad, Tucson, Tule, Tunal, Unidos Venceremos, Unión de Rodríguez, Valle Florido, Valle Hermoso, Valles, Veinte de Noviembre, Veintiocho de Septiembre, Veintisiete de Noviembre, Velázquez, Venado, Veracruz, Vergel, Viborillas, Vicente Suárez, Villa Jexemanil, Villa Montemorelos, Virgen, Vivero, Yesqueros.
První písemná zmínka:
First Written Reference:
08.07.1563
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 10. vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Hacienda Ferrería de Flores
Kostol Analco
Kaplnka Guadalupe
Divadlo Victoria
Hlavné námestie
Budova El Aguacate
Katedrála
Palác vlády štátu Durango
Cantrálna budova Juárezovej univerzity
Dom grófa Súchil
Divadlo Ricardo Castra
Palác miestneho zastupiteľstva
Palác Escárzaga
Muzea:
Museums:
Múzeum ľudovej kultúry Duranga
Múzeum Avokáda
Múzeum súčastného umenia “Angel Zarraga″
Múzeum knihy
Osobnosti:
Personalities:
Francisco Elorreaga
José María Regato
Francisco Gómez Palacio
Joaquín Francisco Zarco Mateos
Juan Hernández y Marín
Rafael Espeleta
Ricardo Castro
Juan Bautista Ceballos
Alberto M. Alvarado
Francisca Gómez Palacio Escárzaga
Silvestre Dorador
Juana Villalobos
Fernando Gómez Palacio Jr.
Rouaix Méndez
Castillo Najera Francisco
José Angel Ceniceros
Fanny Anitúa Yánez
Atanasio G. Sarabia
Antonio Gaxiola Delgadillo
Isauro Venzor
Carlos León de la Pena
Francisco González de la Vega
Dolores del Río
Miguel González Avelar
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
?
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Hlavné mesto štátu Durango
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew
www.durango.gob.mx
URL : https://www.valka.cz/Durango-t92954#348030Verze : 0
MOD

Palác vlády štátu Durango



Budova regionálneho múzea - Casa de Aguacate



Budova miestneho zastupitelstva



Metropolitná katedrála



Hlavné námestie
URL : https://www.valka.cz/Durango-t92954#369716Verze : 0
MOD