Main Menu
User Menu

Letecký okruh IV [1934-1937]

IV Air District / Luftkreis-Kommando IV

     
Název:
Name:
Letecký okruh IV
Originální název:
Original Name:
Luftkreis-Kommando IV
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1934
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.10.1937
Nástupce:
Successor:
Letecký okruh 4
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1934-12.10.1937 Říšské ministerstvo letectví
Dislokace:
Deployed:
01.04.1934-12.10.1937 Münster

Velitel:
Commander:
01.04.1934-DD.MM.RRRR Halm, Hans ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Mensching, Karl-Albrecht ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Weise, Hubert ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1934-DD.MM.RRRR Musshoff, Walter ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kessler, Ulrich ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1935-12.10.1937 Vyšší letecké velitelství IV
01.10.1935-12.10.1937 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu IV
01.04.1936-12.10.1937 Letecká župa 10
01.04.1936-01.09.1936 Letecká župa 9
01.09.1936-06.10.1936 Zesílená letecká župa Brunšvik

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Do 31. března 1935 bylo toto velitelství označováno krycím názvem Vyšší letecký úřad IV (Gehobenes Luftamt IV).
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/lkk4.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecky-okruh-IV-1934-1937-t9284#422419Verze : 0
MOD
Velal následujícím jednotkám:


Höhere Fliegerkommandeure IV, 1.4.35 - 4.2.38
Höheren Kommandeure der Flakartillerie IV, 1.10.35 - 4.2.38
Luftgau-Kommando VI, 1.4.36 - 4.2.38
Luftgau-Kommando XII, 1937 - 4.2.38
Luftzeuggruppe 4
Luftnachrichten-Regiment 14
URL : https://www.valka.cz/Letecky-okruh-IV-1934-1937-t9284#28214Verze : 0
MOD