Main Menu
User Menu

Letecký okruh III [1934-1937]

III Air District / Luftkreis-Kommando III

     
Název:
Name:
Letecký okruh III
Originální název:
Original Name:
Luftkreis-Kommando III
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1934
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.10.1937
Nástupce:
Successor:
Letecký okruh 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1934-12.10.1937 Říšské ministerstvo letectví
Dislokace:
Deployed:
01.04.1934-12.10.1937 Drážďany / Dresden

Velitel:
Commander:
01.04.1934-DD.MM.RRRR Schweickhard, Karl-Friedrich ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Wachenfeld, Edmund ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kesselring, Albert ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1934-DD.MM.RRRR Danckelmann,Heinrich ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Speidel, Wilhelm ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1935-12.10.1937 Vyšší letecké velitelství III
01.10.1935-12.10.1937 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu III
01.04.1936-12.10.1937 Letecká župa 6
01.04.1936-12.10.1937 Letecká župa 7
01.04.1937-12.10.1937 Letecká župa 8

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Do 31. března 1935 bylo toto velitelství označováno krycím názvem Vyšší letecký úřad III (Gehobenes Luftamt III).
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/lkk3.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecky-okruh-III-1934-1937-t9283#422396Verze : 0
MOD