Main Menu
User Menu

Letecký okruh II [1934-1937]

II Air District / Luftkreis-Kommando II

     
Název:
Name:
Letecký okruh II
Originální název:
Original Name:
Luftkreis-Kommando II
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1934
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.10.1937
Nástupce:
Successor:
Letecký okruh 2
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1934-12.10.1937 Říšské ministerstvo letectví
Dislokace:
Deployed:
01.04.1934-12.10.1937 Berlin

Velitel:
Commander:
01.04.1934-01.12.1935 Kaupisch, Leonhard (Generalleutnant)
01.12.1935-12.10.1937 Kaupisch, Leonhard (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1935-12.10.1937 Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu II
01.04.1936-12.10.1937 Letecká župa 4
01.10.1937-12.10.1937 Letecká župa 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Do 31. března 1935 bylo toto velitelství označováno krycím názvem Vyšší letecký úřad II (Gehobenes Luftamt II).
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/hq/lkk2.htm
www.oocities.org
URL : https://www.valka.cz/Letecky-okruh-II-1934-1937-t9282#422380Verze : 0
MOD