Main Menu
User Menu

Velitelství okrsku Praha [1938-1938]

Headquarters of Prague Area

     
Název:
Name:
Velitelství okrsku Praha
Originální název:
Original Name:
Velitelství okrsku Praha
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 113 - Mobilisovaný útvar 113-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
19.10.1938
Nástupce:
Successor:
1. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.09.1938-19.10.1938 XI. hraniční pásmo
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-26.09.1938 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad /
26.09.1938-15.10.1938 Praha, Břevnovský klášter /
15.10.1938-19.10.1938 Praha, Kasárny Jiřího z Poděbrad /

Velitel:
Commander:
25.09.1938-19.10.1938 Langer, Cyril (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.09.1938-19.10.1938 Feistmantl, Rudolf (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 28
25.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 5
25.09.1938-19.10.1938 Štáb velitelství okrsku Praha
27.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 201
27.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 202
27.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 203
27.09.1938-22.10.1938 Pěší pluk 204
27.09.1938-22.10.1938 Telegrafní rota 201
27.09.1938-22.10.1938 Ženijní rota 151
27.09.1938-22.10.1938 Ženijní rota 152

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno PŘEMYSL 1
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu, Velitelství "Přemysl"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
Minařík, P. – Šrámek, P.: Personální průvodce … Historie a vojenství 57, 1997, s. 94-130.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-okrsku-Praha-1938-1938-t92789#586651Verze : 9
MOD