Main Menu
User Menu

Letecká základna 10 [1946-1950]

10th Air Base

     
Název:
Name:
Letecká základna 10
Originální název:
Original Name:
Letecká základna 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Letištní peruť 10
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1950
Nástupce:
Successor:
Školní základna VI
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.03.1946-01.08.1947 Velitelství leteckých základen 2. oblasti
01.08.1947-15.12.1948 I. letecký okruh
15.12.1948-01.05.1950 II. letecký okruh
Dislokace:
Deployed:
14.03.1946-01.05.1950 Havlíčkův Brod, letiště /

Velitel:
Commander:
14.03.1946-18.04.1947 Tomšovský, František (Major)
18.04.1947-31.01.1948 Staněk, Miloš (Major)
31.01.1948-12.04.1948 Fuksa, Václav (Podplukovník)
12.04.1948-DD.05.1948 Pelikán, Josef (Major)
DD.08.1948-DD.02.1949 Gablech, Imrich (štábni kapitán)
01.08.1949-01.05.1950 Spanilý, Ota (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
14.03.1946-01.10.1949 VÚ 8924 Havlíčkův Brod
01.10.1949-01.05.1950 VÚ 8682 Havlíčkův Brod
Zdroje:
Sources:
IRRA,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)ISBN 80-86808-33-5
Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli (Svět křídel Cheb 2008) ISBN 978-80-86808-54-3
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zakladna-10-1946-1950-t92752#347334Verze : 1