Main Menu
User Menu

Pilotní škola I [1946-1950]

1st Pilot School

     
Název:
Name:
Pilotní škola I
Originální název:
Original Name:
Pilotní škola I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.02.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství pilotních škol I
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1950
Nástupce:
Successor:
Pilotní škola III
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.02.1946-01.05.1950 Letecké učiliště
Dislokace:
Deployed:
26.02.1946-01.05.1950 Prostějov, letiště

Velitel:
Commander:
26.02.1946-09.01.1947 Gavelčík, Josef (štábní kapitán letectva)
09.01.1947-31.05.1948 Zima, Rudolf (štábní kapitán letectva)
31.05.1948-01.02.1949 Benhart, Ladislav (podplukovník letectva)
01.02.1949-01.08.1949 Pácl, Bohumil (poručík letectva)
01.08.1949-DD.MM.1950 Jasík, Ludovít (štábní kapitán letectva)
DD.MM.1950-01.05.1950 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

26.02.1946-01.05.1950
Poznámka:
Note:
29.01.1946-01.10.1949 VÚ 8967 Prostějov
01.10.1949-01.05.1950 VÚ 9957 Prostějov
Zdroje:
Sources:
Irra,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)
URL : https://www.valka.cz/Pilotni-skola-I-1946-1950-t92549#346566Verze : 0