Main Menu
User Menu

Košice-Barca, Letiště

Kosice, Airfield

     
Název:
Name:
Košice-Barca, Letiště
Originální název:
Original Name:
Letisko Košice
Další názvy:
Other Names:
N48°39′47″ E21°14′28″
Obec:
Municipality:
Košice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°39'46.195"N 21°14'27.231"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
15.01.1951-15.03.1951
19. letištní správa
19th Airfield Administration
26.08.1954-01.09.1992
20. letištní prapor
20th Air Base Battalion
01.09.1954-01.10.1957
4. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
4th Air Support Devices Company
19.10.1954-01.11.1954
7. letecký stíhací pluk
7th Air Fighter Regiment
01.11.1954-01.08.1959
7. stíhací letecký pluk
7th Fighter Air Regiment
DD.11.1954-DD.MM.1959
Velitelské stanoviště 7. stíhacího leteckého pluku
Command Post of 7th Fighters Air Regiment
27.10.1955-01.09.1961
Letka vlečných terčů
Towed Targets Squadron
01.10.1957-01.10.1958
4. rota pozemního zabezpečení navigace
4th Ground Support Navigation Company
01.10.1958-01.09.1963
4. prapor pozemního zabezpečení navigace
4th Ground Support Navigation Battalion
16.06.1959-01.10.1960
24. letecká technická skupina
24th Air Technical Group
01.08.1959-31.10.1992
2. letecký školní pluk
2nd Air School Regiment
01.09.1961-01.09.1966
Oddíl vlečných terčů
Towed Targets Detachment
01.09.1963-01.09.1992
4. prapor radiotechnického zabezpečení
4th Electronic Support Battalion
15.10.1968-01.09.1975
Letka vlečných terčů
Towed Targets Squadron
15.10.1968-01.10.1970
Výcvikové středisko specialistů letectva
Air Force Specialist Training Centre
01.09.1970-01.09.1976
Důstojnická pilotní škola
Officers Pilot School
01.03.1973-01.09.1975
Výcvikové středisko specialistů letectva
Air Force Specialist Training Centre
28.08.1992-31.12.1992
Školící a výcvikové středisko letectva
Air Force School and Training Centre
01.09.1992-31.10.1992
4. prapor letištního a radiotechnického zabezpečení
4th Air Base and Electronic Support Battalion
31.10.1992-31.12.1992
5. letecký školní pluk
5th Air School Regiment
31.12.1992-31.12.1992
5. letecká základna
5th Air Base
01.01.1993-01.11.1995
5. letecký školní pluk
5th Air School Regiment

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vrtulniky.sk
URL : https://www.valka.cz/Kosice-Barca-Letiste-t92446#346165Verze : 0