Main Menu
User Menu

Bratislava-Ivanka, Letiště

Bratislava, Airfield

     
Název:
Name:
Bratislava-Ivanka, Letiště
Originální název:
Original Name:
Letisko Bratislava-Ivanka
Další názvy:
Other Names:
Letisko M. R. Štefánika Bratislava
Obec:
Municipality:
Bratislava
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°10'11.70"N 17°11'59.19"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.vojenstvi.cz
Vystavěl, Stanislav ; Bez nich by nevzlétli; Svět křídel; Cheb 2008
www.vrtulniky.sk
URL : https://www.valka.cz/Bratislava-Ivanka-Letiste-t92445#346164Verze : 0
Fotografie letiště Bratislava-Ivanka.
V době, kdy sloužilo k dislokaci letectva ČSLA byl dráhový systém "kratší" - viz. poznámka.


Hlavní VPD:
Směr dráhy 225° / 045°
Rozměry 1900 x 60 m
Povrch VPD beton


Radionavigační zabezpečení - systém OSP-48
Přívodné radiostanice - značka - frekvence:
a) VPRNS (dálná) - IB - 438 kHz
b) BPRNS (bližná) - I - ? kHz


Vedlejší VPD:
Směr dráhy 140° / 320°
Rozměry 1500 x 60 m
Bratislava-Ivanka, Letiště - Foto z vlastní sbírky

Foto z vlastní sbírky
URL : https://www.valka.cz/Bratislava-Ivanka-Letiste-t92445#346414Verze : 0