Main Menu
User Menu

Letecká armáda 10 [1944-1945]

10th Air Fleet / Luftflotte 10

     
Název:
Name:
Letecká armáda 10
Originální název:
Original Name:
Luftflotte 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.07.1944-28.04.1945 Berlín, ? /

Velitel:
Commander:
01.07.1944-27.02.1945 Seidel, Hans-Georg von (General der Flieger)
27.02.1945-28.04.1945 Fröhlich, Stefan (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
16.07.1944-31.12.1944 Giese,Herbert (Oberst)
01.01.1945-DD.03.1945 Wolf, Eberhard (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1944-DD.MM.1945 Letecká terčová divize
DD.07.1944-DD.MM.RRRR 2. letecká školní divize
16.09.1944-02.02.1945 Bombardovací eskadra 40
DD.11.1944-DD.01.1945 I. skupina Bitevní eskadry 1
10.01.1945-04.03.1945 Doplňovací průzkumná eskadra 1
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 1. letecká školní divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 3. letecká školní divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 4. letecká školní divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 9. letecká divize (S)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bitevní eskadra 104
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Bitevní eskadra 111
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR IX. letecký sbor (S)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Paradesantní výcviková a náhradní divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Protiletadlová dělostřelecká náhradní divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Transportní letecké velitelství 1
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Transportní letecké velitelství 2

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Úkolem této letecké armády bylo řízení všech leteckých výcvikových a školních jednotek.
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierzehnter Band: Die Landstreitkräfte: Namensverbande / Die Luftstreitkräfte (Fliegende Verbände) / Flakeinsatz im Reich 1943-1945, Biblio Verlag, Osnabrück, 1980
www.lexikon-der-wehrmacht.de
www.geocities.com
www.geocities.com
URL : https://www.valka.cz/Letecka-armada-10-1944-1945-t9216#421658Verze : 0
MOD
Vrchní velitel:


Gen Hans-Georg von Seidel, 1.7.44 - 27.2.45
Gen Stefan Fröhlich, 27.2.45 - 31.3.45


Náčelník štábu:


Oberst Herbert Giese, 16.7.44 - 31.12.44
Oberst Wolf Eberhard, 1.1.45 - 3.45


Zformována 1.7.44 v Berlin, pro velení všem doplňovacím a výcvikovým jednotkám.


HQ (hlavní stan):


1.7.44 - 28.4.45 Berlin


v průběhu války velela následujícím jednotkám:


IX. (J) Fliegerkorps, 13.11.44 - 26.1.45
9. Flieger-Division (J), 26.1.45 - 5.45
1. Flieger-Ausbildungs-Division
1. Flieger-Schul-Division
2. Flieger-Schul-Division
3. Flieger-Schul-Division
4. Flieger-Schul-Division
Flieger-Ziel-Division
Ergänzungs-Aufklärungsgeschwader 1
Ergänzungs-Jagdgeschwader 1
Ergänzungs-Jagdgeschwader 2
Ergänzungs-Kampfgeschwader 1
Flak-Ersatz-Division
Flak-Schul-Division
Luftnachrichten-Ausbildungs und Ersatz-Division
Luftnachrichten-Schul-Division
Fallschirm-Jäger-Ausbildungs und Ersatz-Division
Fallschirm-Jäger-Ausbildungs und Ersatz-Brigade Hermann Göring
Kommandeur der Fallschirm-Jäger-Schulen
URL : https://www.valka.cz/Letecka-armada-10-1944-1945-t9216#28032Verze : 1
MOD