Main Menu
User Menu

Guaymas

Guaymas (MX-SON)

     
Název:
Name:
Guajymas
Originální název:
Original Name:
Guajymas
Další názvy:
Other Names:
hist. - San José de la Laguna
Vyšší územní celek:
Higher Administrative Area:
Estado de Sonora
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
-
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
27°54'50.2596"N 110°54'07.4694"W
Místní části:
Local Municipalities:
Cabecera municipal Guajymas, Bahía San Carlos, pueblo Vícam, San Ignacio Río Muerto, Pótam, Bahía de Los Lobos a Ortíz
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1701
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostoly San Fernando a Sagrado Corazón de Jesús
Palác miestneho zastupiteľstva Guaymas
Námestia San Fernando a Troch prezidentov
Chrámy komunity Yaquis
Budovy bývalej banky štátu Sonora
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Plutarco Elias Calles
Adolfo de la Huerta
Abelardo Rodríguez
José Maria Mayorena
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
PEMEX
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_son
www.guaymas.gob.mx
URL : https://www.valka.cz/Guaymas-t91132#340699Verze : 0
MOD