Main Menu
User Menu

Morelia

Morelia (MX-MIC)

     
Název:
Name:
Morelia
Originální název:
Original Name:
Morelia
Další názvy:
Other Names:
hist. - Guayangareo, Ciudad de Mechuacán, Valladolid
Vyšší územní celek:
Higher Administrative Area:
Estado de Michoacán
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Tenecias
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
19°41'54.1638"N 101°11'13.383"W
Místní části:
Local Municipalities:
Morelia (mesto), Atapaneo, Atécua, Capula, Cuto de la Esperanza, Chiquimitío, Jesús del Monte, Morelos, San Miguel del Monte, San Nicolás Obispo, Santa María de Guido, Santiago Undameo, Tacícuaro, Teremendo a Tiripetío
První písemná zmínka:
First Written Reference:
18.5.1541
Vojenské objekty:
Military Objects:

Vojenská základňa velenia 21. vojenskej zóny
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Metropolitná katedrála
Aquadukt
Centrum mesta
Chrámy de la Companía de Jesús, Santa Catalina de Siena, San José a Santa Cruz
Chrámy s bývalými konventmi San Diego, de las Capuchinas, Franciscano de San Buenaventura, del Carmen, San Augustín, de la Merced a de las Rosas
Palác vlády štátu Michoacán
Legislatívny palác štátu Michoacán
Federálny palác
Bývalá kráľovská nemocnica San Juan de Dios
Justičný palác
Kolégium San Nicolás de Hidalgo
Palác Clavijero
Palác mestského zastupiteľstva
Dom a rodný dom J.Ma Morelosa
Rodný dom A. Iturbideho
Rodný dom Josefy Ortiz de Domínguez
Ulice Guadalupe a Fray Antonio de San Miguel
Muzea:
Museums:
Múzeum súdnej moci štátu Michoacán
Mestské múzeum
Regionálne múzeum Michoacan
Štátne múzeum
Múzeum koloniálneho umenia
Múzeum súčastného umenia "Alfredo Zalce"
Múzeum masiek
Múzeum prírodnej histórie "Manuel Martínez Solórzano"
Múzeum sladkostí
Osobnosti:
Personalities:
José María Morelos y Pavón
Josefa Ortiz de Domínguez
Agustín de Iturbide
Mariano Michelena
Francisco Manuel Sánchez de Tagle
Vicente Santa María
José María Anzorena
José María Michelena
Isidro Huarte
Ana María Huarte
Mariano Elizaga
José María García Obeso
Manuel Villalongín
Manuel Teodosio Álvarez
Vicente Santa María
Miguel Silva González
Manuel Martínez Solórzano
Miguel Lerdo de Tejada
Esther Tapia de Castellanos
Bruno Patino
Pascual Ortiz Rubio
Manuel Castro Ruiz
Miguel Castro Ruiz
Doramitzi González
Felipe de Jesús Calderón Hinojosa
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
-
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
- Sídlo provincie a arcibiskupstva Michoacán v časoch Nového Španielska
- Miesto spiknutia vo Valladolide v časoch počiatkov boja za nezávislosť
- Hlavné mesto štátu Michoacán
Zdroje:
Sources:
www.municipio.gob.mx/wb/ELOCALNew/enciclo_mich
www.morelia.gob.mx

URL : https://www.valka.cz/Morelia-t91019#340255Verze : 0
MOD